ترانزیت - 33

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم

مکر! قویترین حربه ابلیس-دجال

 (1- درهم آمیختن حق و باطل)

آنچه که از مطالعه در روایات آخرالزمان برمی آید اینست که به نظر می رسد مکر ابلیس-دجال بسیار نیرومند است!آنچنانکه حق و باطل را به شکل عجیبی درهم می آمیزد! و همانطور که در مورد ظهور حضرت مهدی روایات بسیاری داریم، در مورد شناسائی ابلیس-دجال و نیرنگهای او در آخرالزمان نیز روایات(بیشتر از اهل سنت)متعددی وارد شده است.ظاهراً قدرت فریب او به حدیست که عام و خاص،پیر و جوان، دانشمند و  بی سواد، عاقل و جاهل، دیندار و بی دین،و و و... همه به یک اندازه در معرض خطر نیرنگهای او قراردارند.او بقدری زیرکانه علائم حق را تقلید می نماید که خیل عظیم جامعه انسانی را در شبهه و سرگشتگی قرار می دهد.تا جائیکه مردم از خود و دیگران می پرسند:آیا این شخص واقعاً کافرست!؟ آیا او باطل است!!؟

بازشناسی حق از باطل در هنگامه آخرالزمان بسیار دشوار خواهد بود و به همین دلیل است که خیل عظیم روایات معتبر از اهل بیت علیه السلام به تشریح و چگونگی وقایع آخرالزمان و شناسائی حق می پردازد!

سوالی که دراینجا مطرح می شود اینست که:

چرا بازشناسی و تمیزدادن حق از باطل در آخرالزمان دشوار می شود؟

باید گفت که به 2 دلیل:

1)چون همانطورکه قبلاً هم عرض شد،سپاه کفر با زیرکی خاصی علائم جبهه حق را تقلید کرده و خود را به ظاهر دوستدار حق نشان می دهند!

و مشکلی که مردم در آن زمان با آن روبرو خواهند بود اینست که چگونه تشخیص بدهند که چه کسی واقعاً حق را می گوید و چه کسی ظاهراً!؟

2)شیطان و پیروانش سالهاست که درتلاشند تا جامعه جهانی را برای رویدادهای آخرالزمان آماده نمایند،اما درجهت عکس! آنها با استفاده از انواع ترفندها مثل تفریحات بیهوده،مخدرها،الکل،قمار،سینمای مبتذل، TV ،اخبار کذب،پرداختن به شهوات و اقسام سرگرمیهای کاذب،جنگها و درگیریها، مشغله ها و گرفتاریهای فراوان،و و و...انسانها را یا در لذات و یا در دغدغهای فکری، غرقه ساخته و شعور و آگاهی آنها را در سطح پائینی نگاه می دارند و نتیجه این می شود که قوه تشخیص درآنها بسیار ضعیف می گردد تا آنجاکه هرکس بیاید و بگوید حق با من است از او می پذیرند!

ابلیس-دجال پس از ظهورش آنچنان مردم را ساده و احمق در میابد که خودش شگفت زده می شود و در روایت است که حتی برای آنها ادعای خدائی می کند! برای همین است که از یک سو خدای تعالی او را همچون یک گاو بیمار داغ زده(اشاره به عیوب لاعلاج دجال تک چشمی بودن و کلمه کفر بر پیشانی)تا اگر شبهه ای ایجاد شد مردم با دیدن علاماتش هشیار گشته و از او حذر کنند!و از سوی دیگر در روایات متعدد(بخصوص روایات رسیده از اهل سنت) تاکید شده که: "...ای مردم هشیار باشید که خدای شما یک چشم ندارد!"
در روایتی که از امیرمؤمنان حضرت علی علیه‌السلام نقل شده است،آن حضرت در پاسخ «اصبغ بن نباته» که از ایشان درباره ویژگی‌های دجّال پرسیده بود،می‌فرماید: "دجّال صائد بن صائد [صید] است و بدبخت کسی است که او را تصدیق کند و نیک بخت کسی است که او را تکذیب نماید. ... چشم راستش ممسوح [نابینا] است و چشم دیگرش که بر پیشانی اوست آنچنان می‌درخشد که گویی ستاره سحری است!(منظور از ستاره سحری سیاره زهره است که ما در این 2 مقاله مدعی شده ایم که قرارگاه شیطان است!). و در آن علقه‌ای است که با خون در آمیخته و میان دو چشمش نوشته شده است:کافر!و هر کاتب و بی‌سوادی آن را می‌خواند ...او با صدای بلندی که جن و انس و شیاطین در شرق و غرب عالم آن را می‌شنوند، می‌گوید:ای دوستان من!به نزد من آیید،من کسی هستم که آفرید و هماهنگی بخشید و اندازه‌گیری کرد و راه نمود.من پروردگار والای شما هستم.در حالی که آن دشمن خدا دروغ می‌گوید.او یک چشمی است که غذا می‌خورد و در بازارها راه می‌رود  و (بدانید و آگاه باشید که)پروردگار شما یک چشم نیست  و غذا نمی‌خورد و راه نمی‌رود و زوالی ندارد."

این عکس که به  " sai-baba eye miracle "  یا    "معجزه چشم چپ!" معروف است،خود گویای بسیاری از مطالب است.می گویند که این مجسمه،نمادی از خدای  "سای بابا" مرتاض مشهور هندی است.سای بابائی که به روایتی،خودش 90 میلیون نفر پیرو و هوادار در سطح جهان دارد! و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!!!!    

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 86 بازدید