پرچم ابلیس!


دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


ستاره پنج پر ( ستاره جادو - Pentacle–Pentagram ) اصلی ترین نماد ابلیس.

اگرچه ابلیس نمادهای دیگری نیز دارد که از آن میان می توان به صلیب معکوس، بز بافومت، تک چشم،و ستاره شش پر اشاره کرد، اما می توان با قاطعیت عنوان کرد که:

                    " این ستاره پنج پر است که پرچم شیطان است."

برای اینکه بدانیم خاستگاه اصلی این ستاره کجاست، و چرا از سایر نمادها و علائم شیطان محبوب تر و معروف تر است، ضرورتاً می بایست که به این بخش توجه بیشتری داشته باشیم.

طرحهای مختلفی از ستاره پنج پر -

     

 شاید این سوال مطرح شود که :

               این ستاره چیست و از کجا آمده و به چه دلیل پرچم شیطان است؟

باید گفت که این علامت(ستاره پنج پر) قدیمی ترین و مهمترین نماد شیطان است.

شاید به  3  دلیل زیر:

دلیل اول – چون ستاره پنج پر نماد نقض قانون الهی است!

دلیل دوم – باید گفت که این نماد از دیرباز مورد توجه و تقدس شیطان و وابستگانش قرار داشت به شکلی که حتی در کهن ترین تمدن های باستانی (نظیر تمدن سومری ها) نیز نمونه های آن به چشم می خورد  و شاید به جرأت بتوان ادعا کرد که قدیمی ترین مظهر و نماد ابلیس است.در روایت آمده است که شیطان به واسطه میوه درخت سیب، حضرت آدم علیه السلام و همسرش را فریب داد به این ترتیب که به آنها گفت: سیب، میوه درخت جاودانگی و خرد است.

علی رائفی پور با استناد به این نکته عنوان کرد که :

"اگر میوه سیب را در جهت افقی (به شکل معکوس) برش دهیم، ستاره پنج پر در مرکز آن کاملاَ پیداست."

شاید به همین دلیل است که ستاره پنج پر قدیمی ترین نماد شیطان است، چرا که معنی و مفهوم آن برای او پیروزی است، و همواره آن ملعون را به یاد یوم الآدم (روزی که موفق به فریب دادن انسان و بیرون کردن او از بهشت شد) انداخته و خاطره آن روز را برایش تداعی می کند.

دلیل سوم-  برای ذکر دومین علت، ابتدا ناگزیرم که مطالب زیر را در حکم یک پیش نیاز عنوان کرده و شرح دهم.


_  عبور سیاره زهره از مقابل خورشید _


مقارنه زهره و زمین –
Conjonction

هرگاه سیاره زهره به زمین نزدیک شده و از کنار آن گذر کند به شکلی که  زمین – زهره – خورشید در یک امتداد باشند، اصطلاحاً آنرا مقارنه می گویند.مقارنه زمین و زهره هر 584 روز یکبار رخ می دهد.(توجه داشته باشید که منظور ما از مقارنه دراینجا تنها مقارنه داخلی یا سفلی است inferior Conjonctionیعنی زمانی که زهره بین زمین و خورشید قرار می گیرد.شکل دیگری از مقارنه زهره نیز وجود دارد که  به آن مقارنه خارجی یا علیا می گویندsuporior Conjonction و آن زمانیست که خورشید مابین زمین و زهره قرار دارد که اشاره به آن در بحث ما ضرورتی ندارد.)

  عبور –      Transit 

عبور حالت خاصی از مقارنه است که در آن سیاره زهره دقیقاً از میان خط واصل (شعاع تابش مستقیم خورشید به زمین) گذر می کند و در حدود هر 100 سال اتفاق می افتد. 

صفحه مدار زهره با دایرة البروج (یا صفحه مدار زمین) سه درجه اختلاف دارد به گونه ای که سیاره زهره در گردش به دور خورشید، گاهی بالای صفحه دایرة البروج و گاهی نیز در زیر آن قرار دارد و به همین دلیل در موارد نادری سیاره زهره در حالی از مقابل خورشید عبور می کند که در مسیر مستقیم خط واصل زمین (خطی فرضی که زمین را به خورشید متصل می کند،یا همان شعاع تابش نور خورشید که مستقیم به زمین برخورد می نماید) قرار می گیرد و به این ترتیب عبور آن همچون یک لکه کوچک بر پهنه خورشید قابل رویت است.

ذکر یک مثال برای درک بهتر –

فرض کنید در یک منزل دوبلکس ساکن هستید،و شما برروی پلکان مشرف به طبقه بالا مشغول انجام تعمیرات می باشید، و در همین حالت از پنجره کوچک مقابل شما نورخورشید بطور مستقیم به چشمانتان می تابد و شما را اذیت می کند،اما همسرتان که در حال کمک به شماست دچار این مشکل نیست.اما چرا؟ به دلیل اختلاف سطح.
چون او درحالی به شما کمک می کند که یا دو پله از شما پایین تر ،یا دوپله بالاتر ایستاده است و تنها درحالتی دچار نور زدگی خواهد شد که درست در کنار شما و برروی همان پله مقابل به پنجره بایستد.

Conjunction یا مقارنه مشابه زمانیست که همسرتان نزدیک به شما، ولی غیر همسطح، دو پله بالاتر یا پایین تر از شماست.

Transit یا عبور اما زمانیست که همسرتان دقیقاَ مقابل شما و روبروی پنجره  ایستاده است.

تصویری از عبور زهره از مقابل خورشید (٨ ژوئن ٢٠٠۴)

عبور یا Transit برای نخستین بار درتاریخ، سال 1639 میلادی ثبت وگزارش شده است .آخرین عبور در سال 2004 رخ داده و عبور آتی در سال 2012  خواهد بود و سپس تا سال 2117 میلادی، یعنی تا بیش از یکصدسال دیگر، هیچ عبوری نخواهیم داشت.

بنابرین عبور سالهای 2004 و 2012 جفت عبور قرن حاضر می باشند.

(در موارد فوق العاده نادری عبور جفت که در پریود 8 ساله صورت می پذیرد تبدیل به یک عبور واحد شده ولی در مقابل ویژگی بسیار منحصر بفردی پیدا می کند و آن اینست که عبور زهره در چنین حالتی کاملاَ مرکزی است. همانطور که در تصویر ذیل هم درج شده ،مطابق محاسبات در سال 6872 میلادی یعنی نزدیک به پنج هزار سال دیگر،چنین عبوری رخ خواهد داد.)

 

شکل ذیل عبور زهره را در سالهای 2004 و 2012  نشان می دهد،همانگونه که در تصویر پیداست عبور سال 2004 جنوبی بوده و عبور سال 2012 شمالی خواهد بود.

 

جدول زیر پریود زمانی عبور زهره را از سال 1631 تا سال 2259 نشان می دهد.
در فاصله هر  8- 5/113 و  8+5/113 سال، یک جفت عبور (به فاصله زمانی ثابت 8 سال) وجود دارد.

 

به جدول زیر به دقت نگاه کنید:
این جدول تاریخ های مقارنه زهره و زمین را در فاصله بین دو عبور سالهای 2004 و 2012 نشان می دهد.

ترتیب نقاط روی محور زهره

سال

ماه

روز

وضعیت

1-2

2004

Junژوئن -

8

عبور

2

2006

Janژانویه -

13

مقارنه

3

2007

Aug  آگوست -

18

مقارنه

4

2009

Marمارس -

27

مقارنه

5

2010

Octاکتبر -

29

مقارنه

1-1

2012

Junژوئن -

6

عبور

 
همانگونه که در جدول فوق می بینید در فاصله زمانی میان عبور سال 2004 و عبور سال 2012 ، زهره و زمین در 4 نوبت مقارنه دارند.می بایست توجه داشت که،چون عبورها بروی محور بسیار بهم نزدیک هستند(ششم ژوئن و هشتم ژوئن) بنابرین آنها را در حکم واحد فرض کرده و هردو نقطه عبور را بر روی محور عدد 1 در نظر گرفته ایم. (در شکل پایین نقطه مربوط به عبورسال 2004 عدد  2-1 و نقطه مربوط به عبور سال 2012 عدد 1-1فرض شده است.) حال اگر این تاریخ ها را برروی مدار زهره علامت گذاری کنیم و سپس به ترتیب عددی آنها،خطوطی از2-1 به 2   از 2به 3 –  از 3 به 4   از 4 به 5 و نهایتاً از 5 به 1-1ترسیم نماییم، آنگاه :

شکل بدست آمده دقیقاً یک ستاره پنج پر خواهد بود.

و باید بدانیم که هم اینک برای کامل شدن شکل ستاره پنج پر بر روی مدار سیاره زهره تنها ترسیم یک خط دیگر از نقطه  5 به 1-1 باقیست،که این خط نهایی نیز در تاریخ ششم ژوئن 2012 یعنی همزمان با عبور دوم ، کامل خواهد شد و بدین ترتیب شکل ستاره بر روی مدار تکمیل خواهد گردید.و این می تواند نماد و علامتی برای ظهور شیطان   ( یا دجال یا اهریمن و...) باشد. همانگونه که در ابتدای مقاله نیز عنوان شد،سیاره زهره بعنوان اقامتگاه ابلیس و ملک شیاطین شناخته می شود، و از سوی دیگر ما عملاً می بینیم که از اتصال نقاط ملاقات سیاره زهره و زمین، بین دو عبور سال 2004 و 2012   شکل ستاره پنج پر پدیدار می شود. و اکنون می توان به علت ثانی نیز پی برد که چرا ستاره پنج بر از سایر نمادهای شیطان مهم تر بوده و بعنوان پرچم او تلقی می گردد.

Venus Pentacel
نحوه ترسیم ستاره پنج پر روی مدار زهره-

 

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 452 بازدید