سکوت خدا برای چیست؟

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم

معاذالله، آیا خداوند نمی بیند؟ اگر می بیند پس چرا هیچ دخالتی نمی کند و جلوی این فجایع را نمی گیرد؟

یک سوال بسیار مهم که در اینجا ممکن است مطرح شود این است که ؛

درجائیکه ما خداوند را یگانه سلطان و فرمانروای بلامنازع هستی می دانیم،چطور ممکن است در حضور او فراخوان کنندگان ابلیس دست به چنین اعمالی زده و مثلاً زلزله ای را ترتیب دهند - یا حوادثی مشابه - که میلیونها قربانی برجای گذارد ؟

باید گفت که خدای سبحان در قرآن فرموده که؛

" مصیبتهایی که به  بندگان می رسد در نتیجه اعمال خودشان است."

البته مسلماً اگر انسانها به خدای متعال تکیه داشته باشند هیچ نیرویی قادر نخواهد بود به آنها صدمه ای بزند.دیگر بالاتر از اینکه آتش که ذاتش سوزاندن است به امر خدا حضرت ابراهیم علیه السلام را نسوزاند؟

اما متاسفانه بشر امروزی به واسطه کثرت گناهان بسیار آسیب پذیر است.انسانها لایه های محافظتی بسیاری دارند که از آنها در برابر حوادث بی شماری که در سراسر زندگی برای آنها رقم می خورد محافظت می نمایند. اما گناهان این لایه ها را ذوب می کنند و انسان را بدون سپر حفاظتی در مقابل این بلایا رها می سازند.وظیفه اصلی شیطان این است که با هدایت انسان به سمت گناه او را در مقابل جمیع این بلایا تضعیف نماید.)درست مانند کاری که ویروس HIV با بدن انسان می کند! سیستم دفاعی بدن انسان را نابود کرده و انسان نگونبخت را بی دفاع در برابر اقسام بیماریها رها می کند!)

و درثانی با تمام این اوصاف،مسلم بدانید که خداوند مهربان پیش از وقوع این حوادث بازهم به نوعی انسانها را آگاه می نماید.

نکته مهم دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم توجه به این واقعیت است که:

در این هنگامه شیطان و سپاهش،تنها مدیریت و برنامه ریزی می نمایند و عوامل اجرایی انسان های گمراه هستند.

شاید اینجا این سؤال مطرح شود که؛

آیا این موجود دانشمند(ابلیس)با این همه توانائی که دارد،خودش به تنهایی نمی تواند میلیونها انسان را قربانی نماید که سفارش آن را به بشر می دهد؟ در پاسخ این سوال باید گفت که: اولاً حوزه عملیاتی شیطان و محدوده مجاز او و سپاهش فقط در حد مشاوره (یا همان وسوسه) است. درثانی اگر به فرض محال شیاطین برای نابودی انسانها خود دست به کار شده و شخصاً وارد معرکه شوند،بازی را تماماً باخته اند.شیطان زمانی در این بازی برنده است که بتواند انسانها را به دست خودشان نابود نماید.پس شیطان از ابتدا تا انتها فقط مدیریت می کند و عوامل اجرایی خود انسانها هستند.

فراموش نکنید که باور به این حقایق حداقل ضمانت برای سالم ماندن است چون آگاهی بیشتر تلفات را کمتر می کند،انشاالله.

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 109 بازدید