ترانزیت - 36

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


صیحه –

یکی از علائمی که در زمره علامات حتمی ظهور است به صیحه(یا بانگ جبرئیل)معروف است.صیحه که در حقیقت بانگ جبرئیل علیه السلام برای تائید حقانیت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)در آستانه ظهور آن بزرگوارست،خود دلالت بر مکر قوی شیطان دارد!در روایات متعدد آمده که در شب جمعه ای که مصادف با شب بیست و سوم از ماه مبارک رمضان خواهد بود، جبرئیل به نزدیکی زمین آمده و از فراز آسمان ندا می دهد که :"حق با مهدی علیه السلام  و یاران اوست."صیحه آنچنان رسا و عالم گیر است که هرکس و در هرکجا می تواند آنرا بشنود! خب حالا سوالی که در اینجا به ذهن متبادر می شود اینست که: چه نیازی به صیحه جبرئیل است؟مگر مردم خود نمی توانند حق و باطل را از هم تمیز داده و حضرت مهدی علیه السلام و یارانش را به عنوان سپاه حق شناسائی نمایند؟ مشکل همین جاست!!! و نکته مهم در همین فراز است! آن ملعون آنچنان زیرکانه در خلعت حق فرو می رود و ایفای نقش می کند که شبه و تردید در میان خلایق به حداکثر می رسد و به همین دلیل است که خدای تعالی جبرئیل را به مدد و یاری حق می فرستد تا صیحه او چون مهر تائیدی باشد بر حقانیت حضرت صاحب الزمان علیه السلام.

اما یاذالعجب که آن لعنت الله علیه(شیطان)در آن زمان هم بیکار نمی نشیند و ساعاتی پس از صیحه جبرئیل علیه السلام(در عصر همان روز جمعه)به حیلت و نیرنگی از زمین بسوی آسمان فریاد و بانگی طنین انداز می کند که حق با فلانی(نام یکی از پیروانش را می برد)و یاران اوست!

و دراینجاست که باز عده ای از مردم دچار شک و تردید می شوند!

شخصی از امام جعفر صادق علیه السلام سوال می کند که:

 در آن هنگام تکلیف مردم سرگشته و حیران شده چیست؟

امام علیه السلام می فرمایند:باید به کسانی رجوع کنند که احادیث ما را می شناسند و آنرا برای مردم روایت می کنند!

و البته بدیهیست هرآنکس که پیش از علنی شدن فتنه ابلیس-دجال،روایات مربوط به آخرالزمان را بخواند و بداند،انشاالله گرفتار شک و شبه نخواهدشد!

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 26 بازدید